Co zrobić, by fotel podologiczny służył jak najdłużej?

Fotel podologiczny to jeden z najważniejszych mebli każdej kliniki lub gabinetu. Jako profesjonalista na pewno chcesz, aby to miejsce wyglądało czysto i reprezentacyjnie, równocześnie robisz wszystko, co możesz, aby przetrwał jak najwięcej lat. Oprócz corocznej kontroli jakości fotela zawsze można wykonać kilka czynności, aby utrzymać jego tapicerkę w doskonałym stanie. Warto zaznaczyć, że choć bardziej nowoczesne, kolorowe winyle są bardzo trwałe, to widoczne na nich ślady i plamy mogą być prawdziwym kłopotem, gdyż ciężko się je zmywa i to może dać pacjentom wrażenie, że klinika jest w jakiś sposób nieczysta.

Chociaż niektóre preparaty stosowane przez podiatrów, takie jak azotan srebra, są niemożliwe do usunięcia, wskażemy tutaj podstawowe czynności rutynowego czyszczenia, aby utrzymać fotel podologiczny w jak najlepszym stanie, jak najdłużej. Należy pamiętać, że częstotliwość rutynowego czyszczenia fotela przede wszystkim zależy od charakteru kliniki.

Czyszczenie fotel podologicznego – najważniejsze wskazówki

Do rutynowego czyszczenia nigdy nie należy używać alkaliów, rozpuszczalników organicznych ani roztworów opartych na alkoholu, ponieważ może to uszkodzić nowoczesne winyle.

Aby zapobiec powstawaniu śladów i plam, dobrym pomysłem jest pokrycie winylu arkuszem papieru lub prześcieradłem pomiędzy pacjentami. Niektórzy producenci foteli oferują pokrowce na najwrażliwsze części, takie jak podpórki na nogi. Poproś swojego dostawcę o więcej informacji na ten temat. Sprawdź kerpro.pl. W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia zanieczyszczenia zawsze zdezynfekuj fotel przed użyciem.