Czy kupowanie biżuterii na Walentynki jest opłacalne?

Niektórzy kojarzą Walentynki wyłącznie z wszechobecnymi serduszkami oraz nastrojem ogólnej miłości i harmonii. Czekoladki, pluszowe maskotki, czy wisiorki w kształcie serduszek to najczęściej wybierane podarunki dla tzw. drugiej połówki. Nie da się ukryć, iż święto to zostało w głównej mierze zdominowane przez marketing i komercję. Można jednak celebrować Dzień Zakochanych na swój własny, indywidualny sposób, z dala od blichtru i sztuczności. Chociaż już na długo przed Walentynkami firmy i sklepy jubilerskie reklamują swe wyroby, biżuteria wcale nie musi być nudnym i mało oryginalnym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby.

Nie tylko serca

Biżuteria na Walentynki wcale nie musi oznaczać wyrobów w kształcie większych bądź mniejszych serduszek. Nie tylko serce jest symbolem miłości. Sklepy jubilerskie oferują naprawdę fantazyjne i niecodzienne wzory od kolczyków, czy wisiorków w kształcie pyzatych amorków i znaku nieskończoności, po najbardziej nieoczekiwane, a nawet humorystyczne kompozycje. Można np. odnieść się do jakiejś charakterystycznej cechy danego związku bądź miejsca, gdzie para się poznała (jeśli w Paryżu, to ozdobny breloczek z Wieżą Eiffle’a będzie trafionym pomysłem). Można także nawiązać do wspólnej pasji, jak jazda na rowerze, czy gra w tenisa. Jeśli nie możemy znaleźć interesującego nas wzoru, zawsze możemy spróbować otrzymać go na specjalne zamówienie.

Coś osobistego

Biżuteria na Walentynki może zostać wyposażona w stosowny grawer, który dostarczy wielu wzruszeń. Można również zakupić personalizowaną biżuterię ręcznie robioną, która zapewnia unikatowość produktów, dzięki czemu obdarowana osoba poczuje się naprawdę wyjątkowa.