Jak wyburzyć stary komin?

Dostaliśmy w spadku niezwykłą działkę. Pięknie położona u podnóża gór, teren po starej, małej wytwórni mebli. Działka nas po prostu urzekła, postanawiamy wybudować tutaj mały pensjonat. Mamy tylko jeden problem, na działce stoi i straszy stary komin.

Jak zabrać się za wyburzenie komina?

Na pierwszy rzut oka prosta sprawa, wystarczy rozebrać, tak jak inne pozostałości fabryki. Komin jest jednak wysoki i nie wchodzi w grę tradycyjna rozbiórka. Można go tylko wyburzyć. Na pewno nie możemy tego zrobić samemu, musimy znaleźć firmę z odpowiednimi uprawnieniami. Budownictwo jest taką dziedziną, która wymaga wielu uprawnień, pozwoleń, ale to jest z drugiej strony uzasadnione. Prace budowlane, czy też wyburzeniowe wymagają wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę?

Branża budowlana jest szeroko reklamowana i wszędzie obecna. Wybór ofert na pewno będzie duży. Powinniśmy się jednak skupić na wiedzy, doświadczeniu i uprawnieniach naszego potencjalnego usługobiorcy. Na pewno wyburzenia komina nie powinna się podejmować firma przysłowiowego Pana Kazia, który ma doświadczenie główne w pracach ziemnych czy wykończeniowych. Warto wybierać wyłącznie usługi firm sprawdzonych jak Malbud, która w tym przypadku świadczy usługi z zakresu ukłądanie kostki brukowej.

Jak zadbać o bezpieczeństwo prac wyburzeniowych?

To już rola naszego usługobiorcy. Jeśli wybraliśmy właściwą firmę, bądźmy pewni, że ma ona wiedzę i doświadczenie jak sprawnie i bezpiecznie dokonać wyburzenia naszego komina.