Właściwości czystego srebra

Choć często przyćmiewane przez droższe metale szlachetne, takie jak złoto czy platyna, srebro jest jednym z najbardziej fascynujących pierwiastków. Już od najstarszych czasów ludzie zdawali sobie sprawę, że metal ten jest wyjątkowy – posiada piękną barwę oraz silny połysk, jest także bardzo odporne na rdzę. Podczas gdy żelazo ulega silnej korozji, wchodząc w nieustanną reakcję ze znajdującym się w powietrzu tlenem, srebro zaledwie pokrywa się cienką warstwą nalotu.

Jaka jest cena srebra?

Niestety, srebro, w porównaniu do popularnych dziś materiałów takich jak stal, aluminium czy plastik jest dość drogie. Najlepszym źródłem w tym przypadku okaże się hurtownia srebra, gdzie można zakupić je w czystej postaci, po bardzo rozsądnej cenie. Należy mieć na uwadze, że metal ten może często wydawać się droższy, niż faktycznie jest, głównie z uwagi na wykonywane z niego produkty. Mowa tutaj przede wszystkim o biżuterii, która, wyposażona w kamienie szlachetne i misterne wzornictwo, często podnosi swoją wartość poprzez sam kunszt.

Do czego przydaje się srebro?

Wbrew pozorom, srebro to bardzo uniwersalny materiał. Oprócz ozdób, często używa się go do zastawy stołowej – sztućców, talerzy, innego rodzaju naczyń. Nie wynika to tylko i wyłącznie z atrakcyjnego wyglądu tego metalu. Zapewne każda hurtownia srebra poinformuje swoich klientów, że kruszec ten wykazuje właściwości antybakteryjne. Stąd właśnie jego niezwykła popularność wśród sprzętów, przy których szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny.