Lista obecności online – czy to rozwiązanie sprawdza się dobrze?

Lista obecności online

Lista obecności online może wydawać się nam rozwiązaniem nad wyraz. Niemniej jednak, wiele firm potrzebuje takich rozwiązań ze względu na profil swojej działalności. Dzięki dzisiejszym listom obecności online, możemy w sposób prosty i przyjemny nawet dla samego pracownika, kontrolować jego obecność w pracy. Szczególnie w momencie, w którym wiele firm przeszło na zdalną pracę i chcę mieć nad nią jakąkolwiek kontrolę. Sprawdźcie sami!

Lista obecności jako świetny motywator dla pracowników

Warto zwrócić uwagę, że lista obecności online może działać w dwie strony. Warto to tłumaczyć samym pracownikom, którzy na początku swojej przygody z tym rozwiązaniem, mogą być mu nieufni. Niemniej jednak, jeśli praca jest kontrolowana pod względem czasu spędzonego przykładowo przed komputerem, czy po prostu w biurze, wtedy pracownik może wyjść w ustalonym czasie, bez żadnych, dodatkowych nadgodzin. Im szybciej zaloguje się więc do systemu listy online, szybciej odhaczy swoją obecność, tym szybciej będzie mógł zakończyć swój dzień pracy przed komputerem lub w biurze.

Samo w sobie rozwiązanie jest niezwykle szybkie i wygodne, dzięki czemu nie zajmuje to czasu pracownika. Logujemy się, zaznaczamy swoją obecność i już możemy przechodzić do swoich kolejnych zadań. Skutkiem tego, samo rozwiązanie nie jest w żaden sposób problematyczne dla osoby, która z niego korzysta na co dzień.

Lista obecności sprawdzi się nie tylko w wypadku zdalnych firm!

Warto podkreślić, że lista obecności online jest tworem przygotowanym dla wszystkich firm. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad tym, ile pracują nasi pracownicy w praktyce, wystarczy postawić na taki system. Oprócz rozwiązania typowego dla „home office”, jest to także świetne rozwiązanie dla wszystkich firm, w których pracownicy przychodzą do biur i pracują. Warto wiedzieć także i to, że bez względu na to ile osób pracuje w naszej firmie, lista obecności online sprawdzi się, ponieważ będzie motywować naszych pracowników do tego, aby byli na czas i rozpoczynali swoją pracę jak najszybciej – dzięki temu, równie szybko będą mogli zakończyć swoją pracę, poprzez odznaczenie się na koniec dnia w systemie pracy online.

Jak więc widać, lista obecności online ma wiele plusów dla obu stron barykady. Jeśli jesteśmy szefostwem i chcemy wiedzieć, ile pracują nasi pracownicy i o której zaczynają, a także kończą swoją pracę to mamy do tego idealne narzędzie. Dodatkowo, jeśli jesteśmy pracownikami i chcemy pracować wydajnie i szybko kończyć pracę, również jest to rozwiązanie dla nas!